تماشا نمایید : کلاه ایمنی دوچرخه دارای کیسه هوا

خودرو فروش فوری هوای کلاه‌های ایمنی دوچرخه نظیر هاودینگ , به‌نحوی پباده سازی شده‌اند که فقط در حین نیاز , باد می شوند و شاید ثابت شود که عملکرد کیسه‌های هوا ایمن‌تر از فوم‌های معمولی هاودینگ است .

کلاه‌های ایمنی دوچرخه با فناوری‌هایی مانند چراغ‌های سیگنال هشداردهنده به‌صورت ال‌ای‌دی , ارتباطات رادیویی و تشخیص نقاط نابینا به مراد امداد به خودداری از پیدایش حادثه ها به‌طور فزاینده‌ای بسته‌بندی و ارائه می‌شوند البته زمانی‌که یک دوچرخه‌سوار با یکی‌از این امکانات کار می‌کند , شیوه‌ی حفاظت از راز در قبال عکس العمل با زمین خیلی متغیر وجود ندارد . اینک تیمی از دانشگاه استنفورد کیسه هوای کلاه‌های ایمنی دوچرخه را که به‌طور قلم پر می‌شوند با فوم‌های عادی کلاه ایمنی مقایسه کردند و متوجه شده‌اند که همت کیسه هوا در طول اصابت ضربه در تست سقوط ۶ برابر خوب تر است .

کیسه هوای زمینه مشاجره از شرکت هاودینگ است که در بخش اعظم مواقع برای تبدیل شدن به یک ضربه‌گیر در موقعیت فراهم قرار دارد . کیسه هوای هاودینگ به‌نحوی طراحی شده است که به دور گردن دوچرخه‌سوار مانند یک روسری پررنگ قرار میگیرد اما زمانی‌که ضربه را تشخیص می‌دهد با گاز باد می شود و به‌موقع به دور راز را فرا می‌گیرد تا اثر ضربه را کاهش دهد . کیسه هوای هاودینگ در حال حاضر در بخش‌هایی از اروپا در دست قرار گرفته است ولی هنوز در ایالات متحده ارائه نشده است .

تست‌های استاندارد CE این کیسه هوا را تأیید می‌نمایند اما برای اینکه برتری آنها نسبت به کلاه‌های ساده نشان داده شود , مهندس زیست دانش کده استنفورد دیوید کاماریلو و تیمش آزمون‌های استاندارد سقوط را برای کیسه هوای کلاه ایمنی دوچرخه انجام دادند . کلاه ایمنی دارنده کیسه هوای فراهم بر سر یک نمونه‌ی آزمایشی مجهز به شتاب‌سنج قرار داده شد و از محدوده‌ی ارتفاع‌های گوناگون در بین ۰ . ۸ و ۲ متر روی یک پلتفرم فلزی پرتاب شد . عجله خطی ضربه حین بازخورد نمونه‌ی آزمایشی با زمین از هر دو سمت بالا یا این که کنار راز اندازه‌گیری شد .

یکی افراد مجری این پژوهش با اسم محمد کورت بیان نموده است

ما تست‌های سقوط را که آزمون‌های فدرال مرسومی می باشند روی کلاه‌های ایمنی دوچرخه انجام دادیم و به‌این فیض رسیدیم که کلاه‌های ایمنی دارنده کیسه هوا با فشار اولیه‌ی دلخواه می توانند شتاب‌های وارده به راز را پنج تا شش برابر در مقایسه با یک کلاه ایمنی بی آلایش دوچرخه کاهش دهند .

تست سقوط کلاه ایمنی دوچرخه

شتاب خطی یک معیار اندازه‌گیری خوب برای خطر شکستگی جمجمه و بقیه آسیب‌های وارده به رمز ناشی از یک برخورد است اما لزوما نمی‌تواند اطلاع دقیقی از امکان مقاومت در قبال ضربه را به‌دست دهد . مطالعه و پژوهش راجع به این قضیه یک هدف شخصی مخصوص کاماریلو بود که مبتلا دو جراحت مغزی ناشی از دوچرخه‌سواری شده بود .

کاماریلو می گوید :

ثابت شده است که کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری دارای فوم , احتمال شکستگی جمجمه و دیگر آسیب‌های شدید مغزی را کاهش می دهند , ولی به حیث اینجانب خیلی افراد به خطا بر این باورند که با وجود کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری , در قبال ضربه مقاوم خواهند شد که این صحیح نیست .

ادله این فرمان هم آن است که دانشمندان هنوز به‌طور بی نقص نمی‌دانند که حین بازخورد ضربه به رمز چه آسیبی وارد می شود . اینک , نظریه‌ی قابل اتکا آن است که یک حرکت پیچشی خیلی بیش‌تر از یک تکان خطی امکان دارد روی دهد و هر چند نگهداری در برابر این مدل صدمات به‌طور بی واسطه در آزمون‌های انجام شده به وسیله مجموعه اندازه‌گیری نشدند , اما اعتقادوباور بر این است که کلاه‌های ایمنی دارنده کیسه هوا , احتمالاً با وجود سایز بزرگ‌تر و مرحله نرم‌ترشان , همت بهتری نسبت به کلاه‌های ایمنی فومی دارا‌هستند .

کاماریلو افزود :

نظریه‌های بسیاری در باب چرایی وقوع رخداد وجود دارا هستند , اما برجسته‌ترین آن ها این است که چون راز تخت‌گاز می چرخد , غشاء قابل انعطاف جان دار در مغز میچرخد و به‌طور خاص سبب ساز کشش رشته‌های عصبی متصل به مغز می گردد .


در پی , گروه محققین به اندازه‌گیری اندازه مقاومت کلاه‌های ایمنی دارای کیسه هوا در قبال این چرخش‌های ناخواسته‌ی مغزی پرداختند و چگونگی بهبود آن‌را با انگیزه پایانی بهبود ضوابط ایمنی حول آزمون کلاه ایمنی به‌منظور محافظت از برخورد گزینش کردند . مطالعه‌ی چگونگی خوی کلاه‌های ایمنی در صورت سقوط از ارتفاع بلندتر و نیازمندی‌های سطوح مراقبت از دیگر موضوعاتی می باشند که پژوهشگران برای انجام تحقیقات بیش‌تر تعیین کرده‌اند .

در آزمایشگاه , کلاه‌های ایمنی با یک فشار بهینه از گذشته باد میگردند البته در واقعیت , کلاه‌ها طوری طراحی شده‌اند که در حین تشخیص عکس العمل به‌طور خود کار باد شوند . این فرآیند احتمال دارد به‌گونه‌ای نباشد که کیسه‌های هوا با ایمن‌ترین فشار باد شوند که در‌این‌صورت‌ احتمال دارد این مدل کیسه‌های هوا بسیار بدتر از کلاه‌های ایمنی عادی فعالیت کنند . اگر چه در نسخه‌های آتی