مقایسه‌ برترین شاسی بلندهای لوکس ( قسمت دوم )

شاید خودرو خرید شرایطی بالایی نداشته باشند , البته با داشتن چرخ‌های ۱۹ اینچی و دیواره‌ی بلند تایر , رنجروور سواری قابل انعطاف و تقریبا بی‌صدایی دارااست . راجع به آئودی نیز وضع و اوضاع به همین جور است و این خرید خرید خودرو فروش خودرو فروش خرید خودرو فروش خودرو به همراه رنجروور بی‌صداترین سواری را در هنگام حرکت در جاده به سرنشینان ارائه می دهند . میزان بی‌صدایی کابین آئودی به حدی است که می‌توانید صدای حرفه سیستم تهویه و چه بسا صدای نفس کشیدن خودتان را بشنوید . آئودی Q7 از هیچ‌گونه سیستم تعلیق بادی بهره‌مند نمی‌باشد ; ولی سیستم تعلیق معمول این اتومبیل به همراه رینگ‌های ۱۹ اینچی آن عملکرد مناسبی در این کلاس ارائه می نمایند . آئودی به‌خوبی از پس جذب ناهمواری‌های مسیر برمی‌آید و سواری آن در سرعت‌های بالاتر احساس شناور بودن خیر و خوبی را منتقل مینماید .

آئودی

مایک درخصوص آئودی می‌گوید این اتومبیل سواری شناور اما سوای لرزش و تنشی داراست .

بی ام و

بی‌ام‌و در‌این آزمایش نرم‌ترین و یا خشک‌ترین خرید خرید خودرو فروش خودرو فروش خرید خودرو فروش خودرو نیست , همینطور بی‌صداترین و یا این که پرسروصداترین نیز وجود ندارد ; ولی همه چیز درین خرید خرید خودرو فروش خودرو فروش خرید خودرو فروش خودرو به مقدار مناسب خوب است . درواقع بی‌ام‌و سواری میانگین دوچندان خیر و خوبی ارائه می نماید . سواری بی‌ام‌و عالی است و صرفا لرزش‌های کوچکی در دست‌اندازها احساس می‌شود .

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز درین دربین از هر جهت آزاردهنده است . با وجود آپشن سیستم تعلیق بادی در این گونه , توقع می‌رفت مرسدس بنز سواری بهتری در مقایسه با بی‌ام‌و و آئودی که هر دو از فنرهای عادی استفاده می‌کنند داشته باشد , به‌خصوص راجع‌به کیفیت سواری داشته باشد . دراین باره نباید نقش رینگ‌های ۲۱ اینچی AMG را از یاد موفقیت که منجر ارتقاء تکان‌ها و آشفتگی بیش تر کابین مرسدس بنز شده‌اند ; به‌طوری‌که مرسدس بنز فی مابین تمام شاسی بلندهای حاضر درین تست بدترین سواری را داراست . در خصوص عایق‌بندی صوتی اما مرسدس بنز نمونه‌ی موفقی به شما می رود .

رنجروور

سلایق و احساسات بحثی جدا از نتایج علمی هستند . داده ها به‌دست‌آمده از دستگاه دسی‌بل سنج که در سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت ثبت شده‌اند , نشان می دهند که مقدار صدای مو جود در کابین خرید خودرو فروش خودروهای بی‌ام‌و , پورشه و جگوار در مسیر ناهموار ۸۰ دسی‌بل و روی آسفالت ۷۶ دسی‌بل است . اتاق ولوو در مسیر ناهموار مالامال صداتر است و ۸۱ دسی‌بل صدا داراست , درحالی‌که این خرید خرید خودرو فروش خودرو فروش خرید خودرو فروش خودرو روی جاده ساکت‌تر است و صدای واردشده به درون اتاق به ۷۵ دسی‌بل می‌رسد . مرسدس بنز در مسیر ناهموار به اندازه یک دسی‌بل کم صداتر است و درواقع صدای چندانی در داخل کابین آن وجود ندارد .

لکسوس و رنجروور هر دو ۷۹ دسی‌بل روی جاده‌ی ناهموار و ۷۵ دسی‌بل در جاده‌ی آسفالت را از خود بر جای گذاشتند , اما آئودی توانست به بهترین عدد دست پیدا کند و صدای راه‌یافته به کابین آن ۷۸ دسی‌بل در مسیر ناهموار و ۷۴ دسی‌بل در مسیر آسفالت بود .


ادامه دارد…