نیسان ایکس تریل جدید ترین شاسی بلند بازار ایران

نیسان ایکس‌تریل ( X - Trail ) شاسی بلند , جدید‌ترین محصول رده‌ی خرید خودرو فروش خودروهای خانوادگی بازار کشور ایران با ارزش ۲۰۰ میلیون تومان است .

حضور نیسان در ایران به‌خصوص با عرضه‌ی ماکسیما , ذهنیت مثبتی برای خریداران به همپا داشته است . حال این بار نیسان به واسطه‌ی شرکت دنیا نوین آریا , دوباره در بازار ایران حضور یافته است و البته اکنون خرید خودرو فروش خودروهای این برند به مرزو بوم وارد می گردند و خبری از ایجاد آن‌ها نیست . نیسان ایکس‌تریل بعداز طنز , دومی محصول نیسان است که به‌زودی بوسیله نماینده‌ی رسمی آن در کشور ایران , عرضه می‌شود .

نیسان ایکس تریل / nissan x - trail

نیسان در سال ۲۰۰۰ نسل نخستین کراس‌اوور ایکس‌تریل را معرفی کرد . این اتومبیل در آن زمان برای کسب سهمی از بازار نه‌چندان قابل توجه اما رو به رشد کراس‌اوور‌های شهری , عرضه شده بود . ایکس تریل در نسل سوم و فعلی خود در سال ۲۰۱۳ و بعداز عرضه‌ی قشقایی , با ارتقاء میزان روبرو شد و از کراس‌اوور‌های کامپکت به شاسی‌بلند سایز میانگین تغییر تحول کرد .


نیسان ایکس تریل / nissan x - trail

ایکس تریل از پلتفرم CMF رنو - نیسان استفاده میبرد که خرید خودرو فروش خودروهای دیگری اعم از نیسان قشقایی و رنو کولئوس هم از این پلتفرم سود می‌کنند . نیسان , شاسی بلند ایکس‌تریل را با اسم روگ &# خرید خودرو دیوار ) در بازار ایالات متحده به فروش میرساند .

نیسان در توسعه‌ی ایکس‌تریل , سواری و امکانات مناسب برای خانواده‌ها را در حق تقدم خویش قرار داده است . فضای مطلوب سرنشینان , تجهیزات رفاهی دلخواه , پیشرانه‌ی کم‌مصرف و برخورداری از جدید‌ترین سیستم‌های ایمنی , بخشی از پیشبینی ها نیسان برای جالب جلوه داده ایکس‌تریل برای خانواده‌ها است .

نیسان ایکس تریل / nissan x - trail

بازار خرید خودرو فروش خودروی کشور‌ایران هم مثل سایر نقاط دنیا , تب بالایی برای خرید خودرو فروش خودروهای شاسی بلند و کراس‌اوور‌ها دارد . این مورد منجر شده‌است انواع و اقسام این دسته از خرید خودرو فروش خودروها با برند‌های متفاوت وارد مرزوبوم شوند . اکنون نیسان وظیفه‌ی سنگینی برای رقابت در‌این بخش از بازار دارااست ; قسمتی که مدت‌ها صاحبخانه رقبای توانا و محبوبی اعم از هیوندای سانتافه , کیا سورنتو و میتسوبیشی اوت‌لندر است . نیسان ایکس‌تریل با اعتنا به ارزش بیشتراز ۲۰۰ میلیون تومانی خویش در حین عرضه , علاوه بر خرید خودرو فروش خودروهای ذکر شده , می بایست به رقابت با تویوتا RAV4 و هوندا CR - V هم بپردازد . ولی قابل ذکر است که RAV4 و CR - V در کلاس بدنه‌ی کوچک‌تری نسبت به ایکس‌تریل قرار دارند . با این حال در عموم بررسی‌های کارشناسان , جزو شایسته ترین خرید خودرو فروش خودروهای جهان در کلاس خویش هستند .

نیسان ایکس تریل / nissan x - trail

نیسان ایکس تریل در بازار‌های جهانی با دو پیشرانه‌ی ۲ و ۲ . ۵ لیتری عرضه می شود که به ترتیب بضاعت و توان ایجاد ۱۴۳ و ۱۷۰ اسب بخار قدرت دارند . جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی و خود کار با ضرایب دنده‌ی پیوسته ( CVT ) وظیفه‌ی انتقال توان را بر عهده دارا‌هستند . با اعتنا به رقبای حاضر درین کلاس در بازار مرزوبوم , شاهد حضور نسخه‌ی ۲ . ۵ لیتری مجهز به جعبه‌دنده‌ی قلم این خرید خرید خودرو فروش خودرو فروش خرید خودرو فروش خودرو خوا هیم بود . ایکس‌تریل به واسطه‌ی این مخلوط , توان رسیدن به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۹ . ۵ ثانیه داراست که ولی زمانه قابل توجهی نیست و از تمامی رقبای خود کند‌تر است .

نیسان ایکس تریل / nissan x - trail

با این‌که خرید خودرو فروش خودروساز‌های ژاپنی و در رأس آن ها نیسان , میتسوبیشی و سوبارو کارایی متعددی برای توسعه‌ی جعبه‌دنده‌های CVT‌ کرده‌اند , اما کماکان این بخش از خرید خودرو فروش خودروهای این شرکت‌ها را می بایست پاشنه‌ی آشیل آن‌ها دانست . به باور عمده‌ی کارشناسان , تقصیر‌کار دارای اهمیت قابلیت‌های حرکتی پایین ایکس‌تریل هم عملکرد کُند جعبه‌‌دنده‌ی CVT‌ است . از سوی دیگر , مصرف سوخت باصرفه و پایین‌تر این شاسی‌بلند در قیاس با رقبای آن , وامدار همین بخش از اتومبیل است .